Як відрізнити справжній шовк

Існує декілька видів штучних аналогів натурального шовку і на перший погляд здається складним самостійно визначити, натуральний виріб Ви купуєте або ж Вам намагаються нав'язати підробку. Відразу хочеться сказати, що не обов'язково всі види штучного шовку умовно "погані" і "неякісні". Навіть більше, існує не натуральний шовк більш високої якості, ніж інші подібні до нього штучні тканини. Наприклад, так званий, "мерсеризований" шовк, який настільки схожий на натуральний, що на перший погляд і відрізнити складно (але все-таки можливо, володіючи простими знаннями, і про це ми поговоримо нижче).

І тут виникає логічне питання - в чому тоді різниця і унікальність натурального шовку, якщо є "хороші" аналоги? Все просто. Штучний шовк може бути привабливим зовні, проте ще не створили такого матеріалу, який би міг зрівнятися з натуральним шовком за якістю носіння і довговічностю використання. Адже натуральний шовк володіє такими унікальними якостями, як гігроскопічність, повітропроникність, він здатний підлаштовуватися під температуру Вашого тіла, не сприяє розмноженню бактерій, а також має високу міцність і зносостійкість, за умови правильного догляду за ним.

Отже, розібравшись, чому ж штучні види шовку програють натуральному, ми будемо вчитися відрізняти наш прекрасний матеріал від підробок.

Відразу виключимо кілька способів механічного та хімічного впливу на тканину, які не застосовні, якщо Ви купуєте гарну річ для довгого використання. Швидше за все, Ви не будете намагатися її порвати (натуральний шовк такий міцний, що не рветься руками, не натуральний - рветься). Не будете різати або розпускати їй край, висмикувати нитки з метою перевірити сипкість тканини (штучний шовк сильно сиплеться на зрізі). Не будете підпалювати (справжній шовк при горінні пахне як палена шерсть або перо, не натуральний - як горіла пластмаса або папір). І точно не спробуєте зварити її у розчині луги чи подібної хімії, щоб подивитися, як Ваш натуральний виріб розчиняється в каструльці.

Переходячи до реальних способів: дивіться на ціну - натуральні шовкові вироби коштують на кілька порядків вище, ніж подібні штучні і ця ціна обґрунтована. Не вірте, якщо Вам хочуть продати "справжній" шовк набагато дешевше його звичайної ціни - шовкові речі не можуть коштувати дешево.

Також, натуральний виріб легко визначити на дотик, приклавши до шкіри - Ви відчуєте не дискомфорт, а ніжний дотик тканини, яка відразу повторить температуру Вашого тіла і нібито з'єднається з ним, як друга шкіра, в той час як штучний шовк відчувається прохолодним і жорстким.

Натуральний шовк м'яко, приглушено блищить і переливається, ніби іскрить на сонці. Штучний блищить тьмяно і грубо, не має відтінків, тому не змінює свій колір на світлі.

Спробуйте пом'яти тканину кілька секунд. На натуральному матеріалі виникають не такі глибокі заломи, як на штучному, складки якого можна розгладити тільки праскою або парою. Однак при цьому на поверхні натурального шовку завжди є природні нерівності, в той час, як штучний - неприродно гладкий.

Ну ось, тепер Ви підковані в питанні щодо натуральності шовкової тканини і зможете швидко відрізнити її від штучної.

Піклуйтеся про себе - носіть натуральну шовкову білизну і одяг для дому, адже комфорт під час домашнього відпочинку найбільш важливий, вже не кажучи про естетичну складову такого одягу.