Як видалити пляму на шовку

Завжди є ймовірність того, що на вашому одязі з натурального шовку може з'явитися пляма. Шовк дуже делікатна тканина, і якщо на ній з'явилася цятка від їжі, косметики, поту або інші забруднення, то найкраще відразу спробувати виправити це.

Найкращий спосіб – це відразу ж віднести річ у хімчистку.
Щоб ненароком не пошкодити тканину, і бути впевненими, що вона не зіпсується.

Але є й менш дорогі способи видалення плям із шовкової тканини. Але для початку потрібно визначити який тип забруднення у вашому випадку. Нижче ми перерахуємо основні типи плям і як з ними впоратися:

 1. Плями від духів
  Видаляються ватним тампоном змоченим у етиловому спирті. Дбайливо потріть забруднення, після чого свою річ випрайте вручну з порошком для шовку.
 2. Плями від поту
  Їх можна позбутися якщо використовувати звичайний медичний спирт, наносите легкими дотиками ватного тампона його на тканину. Іноді потрібно це зробити кілька разів, після кожного разу потрібно почекати, поки тканина висохне.
 3. Плями чаю, кави або алкоголю
  Можна видалити, якщо нанести на тканину тонкий шар гліцерину на 30 хвилин. Після чого змити його водою кімнатної температури (не гарячою!) і випрати порошком для шовку.
 4. Плями від ягідного соку
  Добре видаляються горілкою або 10% розчином оцту
 5. Плями від косметики
  Плями на шовковій ткані від косметики найчастіше добре відмиваються звичайними засобами для прання шовку. Зазвичай з ними не виникає проблем
 6. Плями від губної помади
  Плями від губної помади можна відіпрати використовуючи медичний спирт, але попередньо рекомендуємо підкласти під тканину іншу не потрібну білу тканину, щоб помада не надрукувалась на звороті виробу.