Як відрізнити справжній шовк від штучного?

17/07/2021

Існує кілька видів штучних аналогів натурального шовку і на перший погляд здається складним самостійно визначити, натуральне виріб Ви купуєте або ж Вам намагаються нав'язати підробку. Відразу хочеться сказати, що не обов'язково всі види штучного шовку умовно "погані" і "неякісні". Навіть більше того, існує ненатуральний шовк якістю вище, ніж інші подібні до нього штучні тканини. Наприклад, так званий, "мерсеризованої" шовк, який настільки схожий на натуральний, що на перший погляд і відрізнити щось складно (але все-таки можливо, володіючи простими знаннями, і про це ми поговоримо нижче).

І тут виникає резонне питання - в чому тоді різниця і така унікальність натурального шовку, якщо є "хороші" аналоги? Все просто. Штучний шовк може бути привабливий зовні, проте ще не створили такого матеріалу, який би міг зрівнятися з натуральним шовком за якістю в шкарпетці і довговічності використання. Адже натуральний шовк володіє такими унікальними якостями, як гігроскопічність, повітропроникність, здатний підлаштовуватися під температуру Вашого тіла, не сприяє розмноженню бактерій, а також має високу міцність і зносостійкість, за умови правильного догляду за ним.

Отже, розібравшись, чому ж штучні види шовку програють натуральному, ми будемо вчитися відрізняти наш прекрасний матеріал від підробок.

Відразу виключимо кілька способів механічного та хімічного впливу на тканину, які не застосовні, якщо Ви купуєте красиву річ для довгої шкарпетки. Швидше за все, Ви не будете намагатися її порвати (натуральний шовк так міцний, що не рветься руками, ненатуральний - рветься). Чи не будете різати або розпускати їй край, висмикувати нитки з метою перевірити сипкість тканини (штучний шовк сильно сиплеться на зрізі). Чи не будете палити (справжній шовк при горінні пахне як палена шерсть або перо, не натуральний - як горіла пластмаса або папір). І вже точно не будете пробувати варити в луги і подібної хімії, щоб подивитися, як Ваше натуральне виріб розчиниться в каструльці.

Переходячи до реальних способів: дивіться на ціну - натуральні шовкові вироби коштують на кілька порядків вище, ніж подібні штучні і ця ціна обґрунтована. Не вірте, якщо Вам хочуть продати "справжній" шовк набагато дешевше його звичайної ціни - шовкові речі не можуть коштувати дешево.

Також, натуральне виріб легко визначити на дотик, приклавши до шкіри - Ви відчуєте це не дискомфорт, а ніжний дотик тканини, яка відразу придбає температуру Вашого тіла і нібито з'єднається з ним, як друга шкіра, в той час як штучний шовк відчувається прохолодним і жорстким .

Натуральний шовк м'яко, приглушено блищить і переливається, ніби іскри на сонці. Штучний блищить тьмяно і грубо, не має відтінків, тому не змінює свій колір на світлі.

Спробуйте пом'яти тканину кілька секунд. Натуральний матеріал ніяк не такі сильні заломи, як штучний, складки на якому можна розгладити тільки при впливі праски або пара. Однак при цьому на поверхні натурального шовку завжди є природні нерівності, в той час, як штучний - неприродно гладкий.

Ну ось, тепер Ви підковані в питанні про натуральність шовкової тканини і зможете швидко відрізнити її від штучної.

Піклуйтеся про себе - носите натуральне шовкову білизну і одяг для дому, адже комфорт під час сімейного відпочинку найбільш важливий, вже не кажучи про естетичну складову такого одягу.

  Для того, щоб Ваша нова річ прослужила довго і не втратила свого зовнішнього вигляду, потрібно завжди вивчати склад тканини і символи, написані на етикетці. Найчастіше річ можна зіпсувати, не дотримуючись рекомендації, дані виробником.
А щоб було легше з ними розібратися, ми пропонуємо ознайомитися з позначеннями символів по догляду за виробами.
Нижня білизна з шовку потрібно прати в прохолодній воді, а при машинному пранні використовувати воду, що має температуру не вище 30 градусів. Замочувати і викручувати шовкову білизну не можна. Гладити таку білизну потрібно теплою праскою з виворітного боку, або відпарювати на температурі, призначеної для шовку.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук